image

Primátorka poděkovala strážníkům za zadržení vězňů

16.01.2018
Kamilu Najmanovou a Davida Milka, starší strážníky Městské policie, přijala primátorka Věra Nechybová a poděkovala jim za zadržení uprchlých vězňů.

 

Oba strážníci okrsku v Krásném Březně vyjeli 10. ledna krátce po půlnoci na anonymní volání do domu v Husově ulici, kde se měli pohybovat dva neznámí muži.

„Říkala jsem kolegovi, jestli to nejsou ti uprchlí vězni, ale nenapadlo by mne, že se to potvrdí,“ vzpomínala Kamila Najmanová. Na místě oba muže objevili ve sklepních prostorách. „Naštěstí nebyli agresivní. Pořád  jsem na ně mluvil a přitom si udržoval odstup. Nařídil jsem jim, aby vyndali věci z kapes a snažil jsem se zjistit jejich totožnost. Odpovídali samé nesmysly. Později jsme zjistili, že adresy obou sice seděly, ale muži uváděli jiná jména a data narození. To, že jsou na útěku z vězení, se potvrdilo krátce po příjezdu policie ČR. Jeden ze zadržených pak poznamenal, že si mysleli, že jim ta svoboda vydrží déle,“ řekl David Milko.

Oba muži ještě s dalším vězněm uprchli z pracoviště v Rakovníku. Strážníkům se měli svěřit, že je ve věznici obvinili z krádeže, což prý neudělali. Jeden pocházel z Prahy, druhý z Brna. Do Ústí nad Labem se dostali přes Chomutov, odkud byl třetí z prchajících. V Ústí už byli bez prostředků, hladoví a promrzlí. Údajně hledali někoho, s kým byli ve vězení, nakonec jim šlo jen o to, přečkat noc někde v teple.

„Děkuji vám za projevenou statečnost a vzorný výkon služby. Lidé jako vy potvrzují, že existence městské policie je důležitá. Často jste jako první na místě, dostáváte se do složitých a nebezpečných situací a nadávek bývá více než poděkování. Jsem ráda, že vás máme a že děláte svou práci dobře,“ ocenila primátorka Věra Nechybová.

Kamila Najmanová přišla k městské policii před osmi lety z hypermarketu. David Milko slouží už devět let, před tím pracoval v chemičce. Na kontě mají řadu zásahů při drobných i větších krádežích, přestupcích proti občanskému soužití, narušování nočního klidu a také opakované použití defibrilátoru při pomoci lidem, kterým selhalo srdce.

Přijetí u primátorky se zúčastnili ředitel městské policie Pavel Bakule, jeho zástupce Jan Novotný a velitel krásnobřezenského okrsku Otto Lipert.

Primátorka poděkovala strážníkům za zadržení vězňů