image

Otevření poradny pro domácí pečující

15.10.2019
Poradenské, edukační a simulační centrum nově funguje v domově pro seniory v Orlické ulici. Slavnostního otevření se 15. října účastnil náměstek primátora Tomáš Vlach.

 

V novém poradenském centru se mohou zájemci naučit základní ošetřovatelské dovednosti, seznámit se s nejrůznějšími kompenzačními a rehabilitačními pomůckami a možnými sociálními příspěvky. Většinu pomůcek a vybavení získala pečovatelská služba od sponzorů formou daru, náklady tak byly minimální.

 „Město pokračuje v dobré spolupráci se službami pro seniory. Po nákupu nových vozidel pro pečovatelskou službu je tohle další pozitivní zpráva pro všechny klienty v domácí péči a jejich blízké. V příštím roce by měl být dokonce otevřen i zrekonstruovaný komplex s hygienickým centrem či prádelnou. Populace stárne a zajištění kvalitních služeb pro naše seniory je tak nezbytné,“ uvedl náměstek Vlach.

Služeb poradny mohou zájemci využívat po předchozí telefonické dohodě se sociální pracovnicí PhDr. Mgr. Yvonou Jungbauerovou na čísle 725 033 123 ve všední dny v čase 7.00 – 15.00 hodin.

Projevy účastníků

Střihání pásky

Ukázka pomůcek

Otevření poradny pro domácí pečující