image

Opatření v ubytovně Modrá kontrolují hygienici

11.09.2018
Opatření, která společnost CPI dělá v ubytovně Modrá na Střekově k zamezení výskytu nežádoucího hmyzu, kontroluje Krajská hygienická stanice. Hygienici byli v budově v úterý na další kontrole.

 

Se situací se seznámila primátorka Věra Nechybová opět přímo na místě. „Chápu rozhořčení obyvatel sousedních domů. I podle mého názoru to trvá příliš dlouho. Vyzvali jsme společnost CPI k neodkladnému vyklizení budovy a také, aby se podílela na následné desinsekci. Město je připraveno k potřebným opatřením svým dílem přispět, ale to bude možné, až bude objekt prázdný, zbavený všech možných zdrojů výskytu hmyzu,“ zdůraznila primátorka.

Poslední nájemníci opustili ubytovnu 30. června, od té doby lidé v okolí upozorňují na rozlézající se šváby a další hmyz. Hygienici už dříve uložili společnosti CPI, aby objekt vyklidila, to však dosud není hotovo.

Primátorka Věra Nechybová komunikuje s místními obyvateli, kteří si stěžují na nečinnost firmy. „Určitě nehodláme k věci přistupovat liknavě a snažíme se v co nejkratším termínu dát vše do stavu, který bude vyhovovat všem zúčastněným stranám,“ napsal primátorce manažer ústecké pobočky CPI Byty Tomáš Urbík. Jak dodal, zástupce firmy zarazilo, v jakém stavu dostali nemovitost zpět. „Lidé, kteří v objektu bydleli, nechali téměř všechen svůj majetek na místě a nejevili o něj zájem. Provedli jsme již několik desinsekčních zásahů. Nebráníme se ani podílení se ve věci s městem,“ uvedl Tomáš Urbík.

Další kontrola hygieniků v ubytovně bude ještě tento týden.

Opatření v ubytovně Modrá kontrolují hygienici