Ocenění vítězů 50. ročníku mezinárodní klavírní soutěže
Ještě před koncertem byly předány ceny nejlepším soutěžícím. Ceny předávali primátorka Věra Nechybová, krajský hejtman Oldřich Bubeníček a další osobnosti.
Výsledková listina:
I. kategorie |
||||
1. |
Gibišová Klára - laureát kategorie |
Česká republika |
||
1. |
Kuželka Vladimír |
Česká republika |
||
2. |
Jelínek Adam |
Česká republika |
||
3. |
Lubbadová Nora |
Česká republika |
||
3. |
Papp Matyáš |
Česká republika |
||
ČU |
Neužilová Tereza |
Česká republika |
||
ČU |
Znamirovský Adam |
Česká republika |
||
ČU |
Battulga Enghriimaa |
Mongolsko |
||
II. kategorie |
||||
1. |
Lewerenz Sophia - laureát kategorie |
Německo |
||
2. |
Schulmeister Jan |
Česká republika |
||
2. |
Urzedowska Anna |
Polsko |
||
3. |
Cherkasova Polina |
Rusko |
||
ČU |
Pacześny Filip |
Polsko |
||
ČU |
Bagiński Mateusz |
Polsko |
||
ČU |
Niziołek Łucja |
Polsko |
||
III. Kategorie |
||||
1. |
Dipaola Alessandro - laureát kategorie |
Itálie |
||
2. |
Petrović-Poljak Ivan |
Chorvatsko |
||
3. |
Bakhmut Zehor |
Ukrajina |
||
3. |
Papoyan Marta |
Rusko |
||
ČU |
Knebel Hanna |
Polsko |
||
ČU |
Shchukina Anna |
Rusko |
||
IV. Kategorie |
||||
1. |
Vojvodić Zvjezdan - laureát kategorie |
Chorvatsko |
||
2. |
Korovaevich Aleksandr |
Rusko |
||
3. |
Miknius Simonas |
Litva |
||
ČU |
Kranjčić Matija |
Chorvatsko |
||
ČU |
Fatejev Nikita |
Estonsko |
||
ČU |
Boura Daniel |
Česká republika |
||
Absolutním vítězem 50. ročníku se stal Vojvodić Zvjezdan z Chorvatska
ZVLÁŠTNÍ CENY
Hlavní cena 50. ročníku VIRTUOSI pro absolutního vítěze.
Cenu věnuje Ústecký kraj a statutární město Ústí nad Labem:
Vojvodić Zvjezdan / Chorvatsko
Cena Severočeského divadla pro absolutního vítěze:
Vojvodić Zvjezdan / Chorvatsko
Cena hejtmana Ústeckého kraje, za stylovou interpretaci skladby:
W. A. Mozart - Fantasie d moll
Lewerenz Sophia / Německo
Cena generálního partnera NET4GAS:
L. van Beethoven - Sonáta E dur op. 14, č. 1
Dipaola Alessandro / Itálie
Cena pro nejúspěšnějšího českého pedagoga:
Vejvodová Taťána
Cena pro nejúspěšnějšího českého účastníka:
Gibišová Klára
Cena primátorky města Ústí nad Labem, za provedení 2. kola
Schulmeister Jan / Česká republika
Cena senátora Parlamentu České republiky, za interpretaci skladby:
L. van Beethoven - Sonáta f moll op. 2, č. 1
Urzedowska Anna / Polsko
Cena místostarosty MO Ústí nad Labem za provedení 2. kola
Kuželka Vladimír / Česká republika
Cena ředitele soutěže, za interpretaci skladby:
J. Haydn - Sonáta C dur
Kuželka Vladimír / Česká republika
Cena prof. Sigrid Lehmstedt, za interpretaci skladeb:
J. Haydn - Sonáta C dur, F. Liszt- Legenda o sv. Františku
Vojvodić Zvjezdan - Chorvatsko
ZUŠ Evy Randové, za umělecký osobnostní profil
Papoyan Marta / Rusko
Cena pro nejmladšího účastníka:
Gibišová Klára / Česká republika
Foto: Petr Berounský
Foto: Lenka Pešková