image

Nová ledová plocha může vyrůst do dvou let

02.10.2018
Ledové plocha nové generace by mohla do dvou let sloužit sportovní veřejnosti v Ústí nad Labem. O její vybudování se postará společnost PADOK Investments, která do výstavby vloží 80 až 100 milionů korun.

 

Stavba vznikne na městském pozemku, který si firma bude dlouhodobě pronajímat od města. Záměr podpořila rada města a většina zastupitelů. „Tento záměr vítám, je to investice, která pomůže vytvořit lepší podmínky pro sportovní vyžití na ledě,“ uvedla primátorka Věra Nechybová.

Stavba vyroste vedle současného zimního stadionu, který je přetížený nejen sportovními kluby, ale i kulturními akcemi. Nová hala je tak více než potřeba. Hlavním partnerem konceptu výstavby stadionů ICERINK je společnost ŠKODA AUTO.  

„Projekt vybudujeme bez jakýchkoliv nároků na dotace, tedy čistě ze soukromých peněz. Ústí nad Labem je prvním městem mimo hlavní město Prahu, kde postavíme zimní stadion nové generace. Pražskému ICERINKu se daří nadmíru dobře, veřejnost jej kladně přijala, proto věřím, že podobně to dopadne i v Ústí nad Labem,“ řekl jeden ze spolumajitelů investiční společnosti PADOK Petr Novotný. Firma, která bude provozovat stadion bude mít své sídlo právě v Ústí nad Labem.  Hlavním partnerem projektu se stala společnost ŠKODA AUTO.

Tréninkový stadion svým návštěvníkům nabídne jednu ledovou plochu. Stavba bude přímo propojena se stávajícím zimním stadionem, aby bylo možné využít v případě potřeby i jeho zázemí. Pod dohledem zkušených trenérů bude na stadionu probíhat výchova mládeže. Cílem projektu je ale také zprostředkovat možnost volného bruslení široké veřejnosti.  

Výchova mládeže se ovšem neorientuje pouze na profesionály. Ve spolupráci s městem se plánuje také ranní a dopolední bruslení pro děti z místních škol a školek. „Rozvoj sportovních aktivit pro širokou veřejnost a zejména mládež je pro nás jednou z priorit. Nová ledová plocha je potřeba již dlouhá léta, proto jsme se také rozhodli projekt podpořit. V následujících letech by navíc měla zásadní rekonstrukcí projít i přilehlá sportoviště, vznikne tak moderní komplex sportovního využití pro širokou veřejnost,“ přiblížila konkrétní formu spolupráce mezi městem a majitelem stadionu Věra Nechybová.  

 

Nová ledová plocha může vyrůst do dvou let