image

Noc kostelů, muzejní a galerijní noc

24. 5. 2019
Navštivte více než desítku unikátních objektů s doprovodným programem v Ústí nad Labem a okolí.

 

Plakát k akci

Noc kostelů je pravidelná celovečerní akce, při které jsou zpřístupněny kostely a modlitebny na území České republiky. U příležitosti této akce se poslední roky koná současně také Muzejní a galerijní noc. Termín letošního ročníku připadá na 24. 5. 2019 od 18 do 23 hodin.

Muzeum města Ústí nad Labem si připravilo program na téma "Namydlená muzejní noc" a "Trpaslíci" v podobě komentovaných prohlídek, výstav, bublinkové dílny, výroby mýdel či praní na valše.
Galerijní noc proběhne v Domě umění Ústí nad Labem Fakulty umění a designu UJEP s tématem "Ahoj socho!" Veřejný sál a galerie Hraničář nabízí program na téma "Krása brutalismu - Architektura, která budí vášně" (prohlídky budovy, výstavy, koncerty, apod.). Galerie Emila Filly se do akce zapojí svým programem "Vyber si svého kurátora", který nabízí návštěvníkům možnost se spolupodílet na režii svého zážitku z návštěvy galerie.
Samotná akce Noc kostelů proběhne ve většině kostelů v centru Ústí nad Labem a na střekovské straně.

Hlavní program celé akce je pro návštěvníky přichystán na Lidickém náměstí od 14 do 18 hodin. I zde se můžete těšit na trpasličí program, který si především pro děti připravil různé soutěže, tvůrčí dílny a atrakce.

V průběhu večera bude opět zajištěn speciální spoj městského autobusu, který projede s návštěvníky trasu od Předlic až po Církvice a nabídne tak možnost navštívit všechny objekty i v pozdějších hodinách. Spoj pojede ve dvou etapách v čase 21 až 24 hodin a pro návštěvníky bude zdarma.

Vyrazte s přáteli či rodinou navštívit a poznat naše ústecké dominanty a užijte si večerní atmosféru trochu jinak a nevšedně!

Podrobný rozpis programů objektů a jízdní řád speciálního spoje naleznete na www.nocnoc.cz