image

Na správní radu Collegia Bohemica přijel ministr kultury

15.01.2019
Antonín Staněk, ministr kultury ČR se v úterý zúčastnil jednání správní rady Collegia Bohemica. Obecně prospěšná společnost mimo jiné připravuje muzejní expozici Naši Němci.

 

Ředitel společnosti Petr Koura ministra informoval o postupu přípravy expozice, která by měla být zpřístupněna v letošním roce. Společnost má problém, aby prostředky uvolněné vládou na expozici mohla využít také provozní účely.

Ministr slíbil, že provozní otázky spojené s fungováním společnosti prověří. „Nemá smysl se zabývat tím, co bylo, ale tím, co můžeme udělat pro to, aby se věci daly do pohybu. Z dnešního jednání máme několik úkolů a budeme je řešit,“ poznamenal Antonín Staněk

Návštěvu ministra iniciovala poslankyně Eva Fialová, která je členkou rady města. Připomněla, že hlavním zdrojem financování Collegia Bohemica je od jeho založení město Ústí nad Labem.

Primátor Petr Nedvědický potvrdil, že město bude společnost podporovat i v příštích letech. „Máme zájem na tom, aby Collegium fungovalo a výstava byla konečně otevřena,“ zdůraznil primátor.

Antonín Staněk se zajímal i o provoz Muzea města Ústí nad Labem, které je partnerem Collegia Bohemica. V doprovodu ředitele Václava Houfka si prohlédl expozici věnovanou působení rodiny Schichtů ve městě.

 

Na správní radu Collegia Bohemica přijel ministr kultury