image

Na bazény v Brné dohlédnou kamery

02.08.2018
Instalace kamerového systému začala ve čtvrtek u bazénu koupaliště v Brné. Kamery mají mimo jiné dohlédnout na bezpečnost a dodržování provozního řádu návštěvníky.

 

Opatření je součástí reakce na události posledních týdnů, kdy byly bazény znečištěny výkaly.

„Je to samozřejmě nákladné. Vypuštění, vyčištění, desinfekce a opětovné napuštění bazénu přijde i na deset tisíc korun. A ještě větší to má dopad na veřejnost. Když je v areálu na dva tisíce lidí a my pro ně musíme omezit služby nebo úplně zavřít, není to příjemné,“ vysvětlila Martina Žirovnická ředitelka Městských služeb.

Kamery bude sledovat městská policie, která je připravena na koupališti rychle zasáhnout a postihnout lidi, kteří provozní řád poruší.

„Nemůžeme podobné chování strpět. Požaduji, aby se kromě umístění kamer posílil dohled na koupališti. Podle ustanovení provozního řádu jsou návštěvníci povinni dodržovat osobní hygienu a odpovídají za škody, které způsobí provozovateli nebo ostatním návštěvníkům. Budu proto trvat na vymáhání škod,“ zdůraznila primátorka Věra Nechybová.

Vedení Městských služeb zároveň odmítlo nepravdivé zprávy o tom, že sociálně slabí dostávají poukázky ke vstupu na koupaliště zdarma. „Nic takového neexistuje. Pro všechny návštěvníky bez rozdílu je vstupné podle platného ceníku,“ doplnila Martina Žirovnická.

Na bazény v Brné dohlédnou kamery