image

Město dává na dopravní výchovu půl milionu ročně

01.02.2018
Dopravní výchovu dětí, jejich seznámení se základními právními předpisy a další výchovné aktivity zajišťuje městská policie. S jejím fungováním se seznámila primátorka Věra Nechybová.

 

„Tak, jak se vám to líbilo?“ ptala se primátorka žáků ze ZŠ Rabasova, kterým výuka na dopravním hřišti v Krásném Březně právě skončila výuka. „Dobrý, jsme tu už podruhý a test budu mít zase dobře,“ hlásil jeden ze školáků. V sousední třídě se děti z Mateřské školky Skalnička učily, jak se chodí po přechodu, nasazuje správně cyklistická přílba a cestuje v trolejbuse.

Věru Nechybovou děti obklíčily a sdělovaly jí své dojmy o tom, co už se naučily a jak se těší do základní školy. Radost jim udělaly i drobné dárky.
„Dopravní výchovu zajišťuje městská policie již více než sedmnáct let, přispíváme na ni půl milionem korun ročně. Všechny děti z města se tady opakovaně vystřídají. Prevenci považujeme za velmi důležitou,“ uvedla primátorka.

Dopravní výchova probíhá na dětském hřišti celoročně. V zimě v učebně a herně probíhá teoretická část. Na každou výuku je zpracován tematický plán a podrobná příprava podle pokynů a směrnic Ministerstva dopravy ČR a BESIP. V letních měsících probíhá nejoblíbenější část – praktická výuka na dopravním hřišti. Žáci a děti si vyzkouší jízdu po „silnici“ na kolech, tříkolkách a koloběžkách. Celá dopravní výchova je završena soutěžemi „Dopravní soutěž mladých cyklistů“ a „Malý cyklista“.

V loňském roce se výuky dopravní výchovy zúčastnilo 39 mateřských školek a 32 základních škol. Dopravní hřiště navštívilo přes 6000 dětí.

 

Město dává na dopravní výchovu půl milionu ročně