image

Město bude mít vodíkovou stanici

12.02.2020
Vodíkové dopravě jde Ústí nad Labem naproti. Prvním krokem bude vybudování vodíkové plnicí stanice pro vozidla využívající toto palivo.

 

Výstavba vodíkové plnicí stanice je naplánovaná na rok 2021, město na ni obdrží dotaci téměř 31 milionů Kč z Operačního programu Doprava. Stanice bude postavena na okraji areálu Spolku pro chemickou a hutní výrobu, který bude zároveň dodavatelem vodíku. Zavádění infrastruktury vodíkové mobility navazuje na memorandum o spolupráci mezi městem a Spolchemií a na Národní akční plán, jehož cílem je zlepšit kvalitu života ve městech a snížit závislost na ropných produktech. Po vybudování stanice by mělo následovat pořízení vodíkových autobusů, které by zajistily jak dopravu městskou, tak krajskou, protože jejich dojezd je až 350 km.

Projektová dokumentace by měla být hotova na začátku roku 2021, stanice samotná by měla být vybudována do konce téhož roku. Pro Ústí nad Labem je tato výstavba zlomovou událostí pro budoucí rozvoj ekologicky smýšlejícího města, kde se bude jezdit na vodík.

Město bude mít vodíkovou stanici