image

Lidé v Kolonce zaznamenali první změny

01.02.2018
O účinnosti opatření, které město realizuje k zajištění klidu a pořádku v Kolonce v Předlicích, jednala primátorka Věra Nechybová se zástupci místních obyvatel.

 

Jednání navazovalo na prosincovou schůzku v ulicích Kolonky, kdy si lidé stěžovali na nepořádek, parkování kamionů, prostituci i nájezdy nepřizpůsobivých občanů. Přítomen byl ředitel Městské policie Pavel Bakule a vedoucí odboru dopravy a majetku magistrátu Dalibor Dařílek.

„Máme snahu obyvatelům Kolonky pomoci. Byli jsme tam na místním šetření, nyní se zajímáme o to, jak situace vypadá poté, co se některá opatření začala realizovat,“ uvedla Věra Nechybová.

„Zaznamenali jsme změnu. Městskou policii u nás vídáme častěji, dětské hřiště se zamyká, ale některé problémy přetrvávají. Stává se, že parkující kamiony přesahují do křižovatek a na přechody. Stále se tu pohybují prostitutky. Odpadové nádoby jsou rychle plné, a i když je hřiště zamčené, lezou tam lidi, kteří na něm nemají co dělat,“ připomněl obyvatel Kolonky Antonín Kočí.

Pavel Bakule seznámil občany s přípravou vyhlášky omezující prostituci. „To je časově náročnější, ale proti prostituci zasahujeme už nyní. Snažíme se regulovat parkování kamionů, od minulé schůzky jsme postihli osmnáct řidičů. Naši lidé jezdí zamykat a odemykat hřiště. Domluvím s nimi, aby kontrolovali naplnění nádob na odpad. V případě problémů je nejjednodušší zavolat na linku 156,“ doporučil Pavel Bakule.

Dalibor Dařílek přiblížil technická opatření, která by mohla v lokalitě pomoci jako například rozmístění dopravního značení s úpravou parkování a také instalaci zelených plastových kuželů v místech, kde je parkování kamionů nežádoucí. „Uděláme to na jaře, jak to počasí dovolí,“ slíbil Dalibor Dařílek.

Lidé v Kolonce zaznamenali první změny