image

Firmám v průmyslové zóně vadí nepořádek z kamionů

17.01.2019
Poházené odpadky, zablokované výjezdy, poničené dopravní značení a další problémy přináší parkování kamionů v průmyslové zóně v Předlicích.

 

Potíže s tím mají firmy, které zde provozují své areály, v předlickém sídle společnosti NYYLO se s jejich zástupci sešel primátor Petr Nedvědický.

„Zejména v období svátků v Německu, tady v okolí parkují kamiony všude možně. A to i v zákazech vjezdu, na přechodech a dopravním značení. Řidiči chodí na záchod, kde se dá, odpadky někteří sice odhazují do plastových pytlů zavěšených na stojanech, ale ty se často protrhnou a obsah vítr roznese po okolí. Do toho ještě kolem kamionů chodí prostitutky, je to opravdu nechutné a nepříjemné,“ sdělil Jan Sláma, předseda představenstva NYYLO. Jak dodal, podobné problémy se tu vyskytují i mimo německé svátky. Zástupci ostatních firem jeho zkušenosti potvrdili. Požadují účinná opatření ke zlepšení stavu, kromě zvýšené přítomnosti strážníků, také lepší řešení ukládání odpadů a chtěli by, aby se v ulici objevily i mobilní WC.

Primátor Nedvědický vysvětlil, že situací v této části Předlic se město zabývá už delší dobu. „Některé věci se již realizují. Pohyb hlídek strážníků v lokalitě se zdvojnásobil, jsou vybaveni terminálem na platbu pokut kartou. Jejich kompetence vůči řidičům kamionů jsou ale omezené. Projednáme s operačním střediskem, aby upozornění na špatné parkování, poškozování dopravního značení a další nešvary předávalo Policii ČR, která má účinnější nástroje. Pytle na odpadky ve stojanech nahradíme kovovými kontejnery, ale jak to bude s mobilními WC, nechci zatím slibovat,“ uvedl Petr Nedvědický.

Upozornil také na fakt, že většina kamionů, které v Předlicích i jinde ve městě parkují, sjíždí z dálnice D8, která nemá po celé své délce žádné velkokapacitní parkoviště, kde by řidiči mohli trávit povinné přestávky a měli k tomu odpovídající zázemí. „Stát vybírá peníze za mýtné, dálniční známky, silniční daň a daň z pohonných hmot, ale u nás se to na odpovídající infrastruktuře neprojevilo,“ připomněl primátor. Naopak peníze z pokut vybíraných za dopravní přestupky, chce město využívat právě pro zlepšení v oblasti dopravy, platit to bude i o prostředcích, které poplynou do městské pokladny z pokut za rychlou jízdu v tunelech na dálnici D8.

 

 

 

 

Firmám v průmyslové zóně vadí nepořádek z kamionů