image

Financování Severočeského divadla je zajištěno

03.12.2020
Na financování Severočeského divadla v roce 2021 se domluvily město Ústí nad Labem a Ústecký kraj. Vyplynulo to z jednání čtvrteční valné hromady společnosti s ručením omezeným.

 

Město a kraj budou pokračovat ve společném financování divadla, které bylo dojednáno při vzniku společnosti v roce 2012. Kraj vloží do rozpočtu města 33 milionů korun, město přidá stejnou částku a ještě tři miliony korun na investice.

„Je to dobrá zpráva pro město, ale i pro ústeckou kulturu. Jsem rád, že se nám podařilo najít v této věci společné řešení i s novým vedením kraje. V obtížné ekonomické situaci, v které se nyní veřejné rozpočty ocitly, je to zvláště důležité,“ ocenil primátor Petr Nedvědický.

Po změně dotačních pravidel přispěje do 80milionového rozpočtu divadla také Ministerstvo kultury, a to částkou 11 milionů korun.

Divadlo v různých formách funguje v Ústí nad Labem nejméně od počátku 20. století. V provozu bylo částečně i během obou světových válek. Měnilo se jeho jméno i zřizovatelé, ale v provozu zůstalo až do současnosti. V roce 2011 už bylo připraveno jeho zrušení a vytvoření tzv. stagiony – scény, která pouze nakupuje představení z jiných divadel. To se podařilo odvrátit právě ve spolupráci s Ústeckým krajem založením společnosti s ručením omezeným.

Financování Severočeského divadla je zajištěno