image

Evropský týden mobility startuje již tento víkend

Město Ústí nad Labem se stejně jako v uplynulých letech zapojilo k dnes již tradiční celoevropské akci Evropský týden mobility, která probíhá ve dnech 16. – 22. září 2018. V letošním roce se kampaň pokusí přesvědčit (nejen) evropskou veřejnost, že automobily opravdu nejsou jediným dopravním prostředkem. Zejména v městských oblastech je k dispozici řada možností, než jen sednout za volant - novým heslem této akce je tedy „Kombinuj a jeď!“.

Zdravé město Ústí nad Labem ve spolupráci s mnoha významnými místními partnery připravilo několik zajímavých akcí, určených jak pro děti, tak pro dospělé. V rámci této osvětové kampaně chce upozornit na možnosti využívání udržitelných způsobů dopravy, které nezatěžují životní prostředí a kvalitu života ve městě tolik jako doprava automobilová nebo na bezpečnost účastníků silničního provozu.

I v letošním ročníku je připraven například Den bez aut, v rámci kterého bude MHD zdarma, komentovaná procházka městem, bezpečnostní akce se složkami IZS a řada dalšího.

>>  Kompletní program včetně průběžně aktualizovaných informací je na stránkách  <<
Evropského týdnu mobility 2018