image

Aplikace ParkSimply zrychlí platby za parkování

29.05.2019
Město Ústí nad Labem společně s Městskými službami přichystalo novinku pro motoristy, která má zrychlit a usnadnit platby za parkování po celém městě.

 

Na základě spolupráce s technologickou společností GLOBDATA a.s. je nově možné zaplatit parkování prostřednictvím speciální aplikace ParkSimply. Ústí nad Labem se tak stává prvním městem v republice, kde bude zbrusu nová aplikace fungovat.

Samotná aplikace ParkSimply (www.parksimply.cz) je velmi jednoduchá a intuitivní. Placení probíhá ve třech krocích. Nejprve je nutné zvolit formát placení. Poté stačí na mapě zadat tarifní zónu, ve které se řidič právě nachází. A nakonec zvolit, na jak dlouhou dobu chce parkovné zaplatit. Celý proces zabere jen několik vteřin a ušetří uživatelům mnoho času.

Ústí nad Labem doposud využívalo placení pomocí parkovacích automatů či SMS nebo aplikace SEJF. Vedení města se snaží reflektovat současné trendy v oblasti Smart Cities a využívat moderní technologie k usnadnění života obyvatel. Nová aplikace ParkSimply startuje svou budoucnost právě v Ústí nad Labem, kde stejně jako před 11 lety společnost zavedla Globdata a.s. platbu parkovného prostřednictvím SMS.

Projekt ParkSimply, který Globdata a.s. provozuje, je tak dalším logickým krokem k zefektivnění a zjednodušení placení pro co nejširší pole zákazníků. Aplikace ParkSimply je v současné době dostupná pro chytré telefony a tablety se systémy iOS a Android.

Aplikace ParkSimply zrychlí platby za parkování