Chemnitz oslavilo výročí 875 let města zpěvem. Partnerské Ústí nad Labem přitom nechybělo

Koncertu, který zahájil oslavy 875 let města Chemnitz, se zúčastnilo 2 500 diváků. Za doprovodu filharmonie Roberta Schumanna a pod vedením dirigenta Felixe Bendera zazpívaly také pěvecké sbory z partnerských měst – z čínského Tijanjinu, z Düsseldorfu a z Ústí nad Labem. Do akce „Chemnitz singt!“ se zapojili rovněž diváci včetně hostů, tedy i primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová a náměstek primátorky Pavel Dufek.

Hostitel Miko Runkel, náměstek primátorky Chemnitz, a Věra Nechybová, primátorka Ústí nad Labem (foto: Kristin Schmidt)

Takto zachytil filharmonii a pěvecké sbory Pavel Dufek, náměstek primátorky Ústí nad Labem.

Pohled do veletržní haly, která koncert „Chemnitz singt!“ hostila (foto: Kristin Schmidt)