Chemnitz chce být "Evropským městem kultury 2025". Na kandidatuře bude spolupracovat i s Ústím nad Labem

Malá delegace z našeho saského partnerského města navštívila nejprve Muzeum města Ústí nad Labem. Zde se seznámila i s připravovanou výstavou „Naši Němci“, kterou chce Collegium Bohemicum o.p.s., otevřít v roce 2018.
Věra Nechybová poté hostům z Chemnitz ukázala Portu Bohemicu z hradu Střekov a dominanty Ústí nad Labem z vyhlídky na Větruši.
Obě primátorky se dohodly, že partnerská města Chemnitz a Ústí nad Labem budou spolupracovat na projektu „Evropské hlavní město kultury pro rok 2025: Chemnitz Vás překvapí“.
Chemnitz – město nazývané v minulosti saským Manchesterem - chce vyprávět o své proměně a hodlá při tom sdílet i kulturu Ústí nad Labem. První jednání o zapojení institucí, sdružení i občanů spolu povedou Ferenc Csák, vedoucí kulturního oddělení radnice v Chemnitz, a Ing. Martin Kohl, vedoucí odboru kultury, sportu a sociálních služeb ústeckého magistrátu.

Delegace na hradě Střekov

Barbara Ludwig překladatel Věra Nechybová a ředitel muzea Václav Houfek při prohlídce Ústí nad Labem z terasy Větruše