image

Střekov střeží nové kamery

17.12.2007
Digitální kamerový systém ve třech lokalitách dnes zprovoznila městská policie na Střekově. Má pomoci k posílení bezpečnosti v obvodu.

   Na bezpečnost občanů, dodržování pravidel silničního provozu, krádeže či jinou kriminalitu ode dneška dohlédnou na střekovském obvodu tři nové digitální kamery. Ty budou střežit a v případě potřeby i snímat parkoviště v ulici Kamenná, okolí ZŠ v ulici Nová a Novosedlické náměstí. Kamery dovedou opticky přiblížit pozorovaný detail až 35x, natočené záznamy budou střekovští strážníci přemazávat přibližně po 10 dnech.

   „Kamerový systém výrazně pomáhá zvyšovat bezpečnost občanů a snižovat kriminalitu v monitorovaných lokalitách. Jsem přesvědčen, že je to krok správným směrem. Jedno ze střežených míst je také okolí a rušná komunikace u základní školy, což se promítne i jako preventivní opatření,“ uvedl náměstek Jan Řeřicha.

   O vybudování kamerového systému na Střekově se společně postaralo město, tamní radnice a Ministerstvo vnitra. Z jeho programu Partnerství 07 projekt získal jeden milion korun, další milion zaplatilo město Ústí nad Labem a zbytek střekovský obvod. Digitální kamerový systém, jehož výhodou je ve srovnání s analogovým lepší kompatibilita a možnost téměř neomezeného připojování dalších kamer, si vyžádal celkem 2,3 mil. Kč. Digitální kamerový systém je nyní na území města ve třech lokalitách – vedle Střekova jsou tři kamery v Krásném Březně a jedna na vyhlídkové věži Větruše.

   Podle náměstka Jana Řeřichy bude dalším místem, kam se zavede digitální kamerový systém, lokalita Předlice.

 


Joysticku, kterým se dá měnit směr a přiblížení "oka" kamery, se zručně chopil
náměstek
primátora Jan Řeřicha.


Střekovský starosta Vlastimil Žáček s náměstkem Janem Řeřichou sledují díky novým
digitálním kamerám dění současně ve třech ulicích střekovského obvodu.

Střekov střeží nové kamery