image

Sportovní areál na Severní Terase slouží veřejnosti

30.08.2012
Veřejnosti začal sloužit sportovní areál na Severní Terase. Nové sportoviště slavnostně otevřel starosta Severní Terasy Josef Macík a další představitelé města.

Krátce po slavnostním zahájení provozu se na jednotlivých hřištích i na dráze pro in-line bruslení objevili první sportovci.

Starosta Macík jim popřál hodnotné sportovní zážitky: „Sportoviště jsou určena především pro širokou veřejnost. Lidé je mohou využívat zdarma, podle svého zájmu a schopností ke sportu, relaxaci i aktivnímu odpočinku,“ uvedl.

Víceúčelové sportovní hřiště a zázemí pro sport vyrostlo na Severní Terase na místě nedokončené stavby sektorového centra. Rozpočet projektu činil 55,6 milionu korun. Dotace z Regionálního operačního programu Severozápad představuje 47,2 milionu korun.

Součástí areálu je víceúčelové hřiště pro hokejbal a jednopodlažní objekt určený pro sociální zázemí návštěvníků. V západní části jsou umístěna víceúčelová hřiště pro míčové sporty. Nechybějí herní prvky pro petang. Spojujícím prvkem je dráha pro in-line bruslení v délce jednoho kilometru.

Primátor Vít Mandík si sportovní areál prohlédl krátce po jeho dokončení a ocenil práci všech, kteří se na jeho postavení podíleli.

„Jsem velmi spokojen. Ocenění si zaslouží projektanti, stavbaři a také pracovníci magistrátu a dalších institucí, kteří se o vznik areálu zasloužili. Místo nevzhledných a nebezpečných ruin získali občané Severní Terasy, ale i ostatních částí města velmi kvalitní prostředí pro sportování a další formy aktivního odpočinku,“ dodal primátor Vít Mandík.

Sportovní areál na Severní Terase slouží veřejnosti