Proměna Domu kultury

Proměna Domu kultury
4.3.2010
Podle časového harmonogramu probíhají práce na přestavbě pavilonu C a D v ústeckém Domě kultury, kam se přestěhují děti z DDM.

   Přesvědčil se o tom náměstek primátora Jan Řeřicha. „Jsem naprosto spokojený s postupem prací, které směřují k tomu, že se Dům dětí a mládeže přestěhuje do nových a zmodernizovaných prostor už letos o prázdninách“, řekl po prohlídce Řeřicha s tím, že všechny klubovny budou nově vybaveny tak, aby odpovídaly moderním požadavkům pro mimoškolní činnost. Děti budou mít k dispozici také dva větší sály, které bude možné využít pro pohybové aktivity dětí a hry. V pavilonu D bude k dispozici divadlo s klasickým jevištěm a hledištěm. „Ten určitě uvítají kroužky se zaměřením na dramatickou scénu. Navíc se zde mohou konat různé přednášky nebo besídky. Práce také probíhají na budování terasy, kde vznikne venkovní prostor. Součástí Domu dětí a mládeže bude i tělocvična a možná i posilovny. Na co se ale velmi těším, je využití ateliéru s velkými okny, kde budou svá díla tvořit děti z malířského kroužku“, doplnil náměstek primátora Jan Řeřicha.

   Dům dětí a mládeže v Ústí nad Labem dosud sídlí ve vile v Churchillově ulici. Tyto prostory už ale nevyhovují technickým ani hygienickým požadavkům. Proto město hledalo vhodné prostory pro organizaci, která nabízí na 120 kroužků, které navštěvuje na dva tisíce dětí. „Vhodně naplánované je také stěhování domu dětí, které proběhne o prázdninách, kdy děti většinou tráví volný čas s rodiči“, doplnil Řeřicha s tím, že rodiče, kteří budou děti doprovázet do zájmových kroužků, budou mít k dispozici samostatné parkoviště pro výstup a nástup dětí a čas, po který budou čekat na své ratolesti, mohou strávit v restauraci, která je součástí Domu kultury města Ústí nad Labem.

   „Na podzim pak budeme muset bohužel uzavřít budovu A domu kultury, což je budova, ve které se nachází velký sál a kinosál, tedy prostory, které jsou nejvíce využívány. V současné době ale neodpovídají standardu, který by si Ústečané zasloužili. Abychom dům kultury začlenili do 21. století, využíváme dotace v rámci Integrované plánu rozvoje města. Rekonstrukce těchto prostor bude tak rozsáhlá, že v nich nebude možné zachovat provoz a to ani omezený. Odměnou nám všem pak ale budou nové prostory s novými technologiemi, které oceníme již při prvním programu“, doplnil Řeřicha.