image

Primátor Mandík jednal se senátorem Doubravou o Vaňově

25.07.2012
O situaci ve Vaňově, který trpí dopravní zátěží, jednal primátor Ústí nad Labem Vít Mandík se senátorem Jaroslavem Doubravou.

Primátor Mandík senátora Doubravu pozval, aby ho informoval o situaci ve čtvrti: „Informoval jsem pana senátora o situaci ve Vaňově a o opatřeních, která jsme již udělali. Jednali jsme o možnostech řešení a on slíbil svou pomoc, zúčastní se například dalších jednání k problematice dopravy ve Vaňově. Zvu na ně zástupce Vaňova, ale také městské i státní policie, odboru dopravy a dalších institucí,“ uvedl primátor Mandík.

Senátor Doubrava ocenil přístup vedení města: „Jsem příjemně překvapen. Udělali jste hodně. Jsem v pravidelném kontaktu s obyvateli Vaňova, chápu jejich rozhořčení, ale některé jejich požadavky jsou opravdu nad rámec současných možností města. V té souvislosti je třeba připomenout, že mnohem větší podíl na řešení problémů ve Vaňově a kompenzaci potíží jeho obyvatel by měl nést stát například prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic. Jedním z úkolů by mělo být vybudování chodníku z Vaňova do města, nebo oprava souběžné Čajkovského ulice,“ doporučil senátor Doubrava.

Jak dodal, je iniciátorem výjezdního zasedání senátního podvýboru pro dopravu, který se bude také zabývat problémy Vaňova.

Primátor Mandík jednal se senátorem Doubravou o Vaňově