Ocenění pro ústecké sportovce

26.6.2014
U příležitosti zakončení školního roku 2013/2014 proběhlo v Domě dětí a mládeže slavnostní vyhlášení úspěšných sportovců a reprezentantů ze základních škol v Ústí nad Labem.

Vyhlášeno bylo několik soutěžních kategorií a předávání se zúčastnili primátor města Vít Mandík, radní města Jan Eichler, ředitel ZŠ Vinařská a organizátor slavnostního vyhlášení Květoslav Kolařík a zástupci jednotlivých základních škol z Ústí nad Labem.

„Blahopřeji k úspěchu vítězům jednotlivých kategorií. Děkuji všem sportovcům za vzornou reprezentaci škol a našeho města. Oceňuji také výkon trenérů a děkuji jim za práci a péči věnovanou mladým nadějným sportovcům. Poděkování patří i všem pedagogům, kteří každodenním úsilím přispívají k výchově mladé sportující generace. Za nadstandardní výkony škol jsme v radě města schválili finanční odměny pro umístěné školy, a to v celkové výši 30 tisíc korun“, řekl primátor města.

V kategorii jednotlivců se na medailových pozicích umístily: 1. Eliška Konáriková (ZŠ a MŠ SNP), 2. Anička Bicanová (ZŠ Palachova), 3. Pavlína Dudová (ZŠ E. Krásnohorské)

Vyhlašována byla i nejlepší družstva. Prvním se stalo basketbalové družstvo ZŠ Vinařská, které zvítězilo v Mistrovství České republiky v kategorii chlapců 6. – 9. tříd. Na druhém místě skončil volejbalový tým ZŠ Palachova, který se zúčastnil Mistrovství České republiky v kategorii smíšená družstva. Na bronzovém stupínku skončilo basketbalové družstvo ZŠ E. Krásnohorské, které dosáhlo na 2. místo v kvalifikaci o účast na Mistrovství České republiky v kategorii chlapců 6. – 9. tříd.

Své ocenění si odnesli i trenéři a učitelé, kteří se velkou měrou zasloužili o sportovní výsledky svých žáků. Vítězem kategorie se stala Marcela Bromová (ZŠ Mojžíř), stříbrnou příčku obsadil Michal Mácha (ZŠ Rabasova) a bronzovou medaili získal Stanislav Oplt (ZŠ E. Krásnohorské).

Jako poslední byla vyhlašována kategorie o nejvšestrannější školu. Zvítězila ZŠ Mírová před ZŠ E. Krásnohorské a ZŠ Vinařskou.