image

Mírové náměstí brzy změní svou podobu

11.12.2003
Město prodá své nejatraktivnější pozemky na Mírovém náměstí českým investorům, kteří zde chtějí postavit moderní domy s obchody, restauracemi i kancelářemi.

   Tzv. blok 004 u budovy OÚ koupí za cenu 2 050 Kč/m2 Jaroslav Třešňák z Teplic. Ústecká společnost AZ Sanace získá plochu parkoviště u České spořitelny (blok 005) za 2 100 Kč/m2. Rozhodli o tom dnes zastupitelé.

   Teplický investor chce na Mírovém náměstí vybudovat prosperující multifunkční komplex s obchodními a kancelářskými plochami, nadstandardním bydlením a podzemními garážemi. Doba výstavby je plánována na 24 měsíců. Ve dvou podzemních podlažích by mohlo parkovat až 104 automobilů.

   Záměrem AZ Sanace je postavení pětipatrového objektu s názvem “Palác Zdar”. Celková hodnota investičního záměru činí 300 miliónů korun. V prvním patře by měly být restaurace, kavárny a rychlé občerstvení, ve druhém a třetím administrativní plochy a služby. Čtvrté patro je určeno pro byty a páté by mělo sloužit jako vyhlídka s restaurací. V plánu je také podzemní garážové stání s kapacitou 208 míst. “Našim cílem je vybudovat moderní objekt, jaký městu významu Ústí nad Labem chybí a obnovit důstojnou tvář severní fronty Mírového náměstí. Chceme rovněž vytvořit 44 parkovacích míst v centru nad rámec povinných stání”, říká člen představenstva AZ Sanace, a.s. Ing. Jakub Zavoral, Ph.D.

   Jak dále sdělil, firma zaměstná při provozu víceúčelového domu nejméně 10 lidí evidovaných na Úřadu práce a nejméně 80% všech prací na jeho výstavbě bude realizováno místními společnostmi. S výstavbou se počítá od března 2005 do září 2007.

   Bloky 004 a 005 jsou podle náměstka primátora Ing. Miroslava Harciníka nejlukrativnějšími pozemky ve vlastnictví města, čemuž odpovídá i jejich cena. “Dobré je to, že oba investoři splňují podmínky regulačního plánu. Mě se líbí zejména záměr AZ Sanace, neboť jako jeden z mála nových investorů řeší deficit parkovacích míst výstavbou podzemního parkování v několika podlažích. Zaujalo mě také funkční zaměření celého objektu, který není jen klasickým obchodním domem. Záměr totiž pamatuje i na volný čas Ústečanů. Jsem velice rád, že tak hodnotný pozemek využije právě ústecký investor”, konstatuje náměstek primátora Ing. Miroslav Harciník.