image

Lidické náměstí bude opět letním kinem

25.03.2004
Také letos v létě se mohou Ústečané těšit na noční filmová představení Kinematografu bratří Čadíků na Lidickém náměstí. Loňské promítání se stalo prázdninovým hitem a navštívilo jej v sedmi dnech třináct tisíc lidí.

    Město je podle starosty centrálního obvodu Radka Vonky připravené organizátorům akce finančně přispět na nákup tří atraktivních filmů. “Mohou to být např. Jedna ruka netleská, Želary nebo Nuda v Brně. O tom, jaké filmy nakonec koupíme, ale necháme rozhodnout veřejnost prostřednictvím ankety”, říká Vonka.

   Výtěžek z loňského filmové léta byl určen na léčbu nemocných dětí a stejné to bude i letos. Ústečtí diváci přispěli téměř 77 tisíci korunami. Nejvíce se vybralo poslední večer při filmu Pupendo – 19 tisíc.

   Kinematograf bratří Čadíků provozuje pojízdná kina po celé České republice. Jeho historie sahá do roku 1991, kdy si Čadíkovi koupili první maringotku. “Během let kinematograf postupně rozšiřoval své aktivity, zapojoval se do různých projektů, získal podporu mnoha významných osobností českého filmu a stal se součástí mnoha festivalů a kulturních událostí – např. Mezinárodní festival Karlovy Vary, Febiofest, Letní filmová škola v Uherském Hradišti nebo Filmový festival dětských filmů ve Zlíně”, uvádí PaedDr. Josef Čadík.

   Noční filmy pod širým nebem měly takový úspěch, že lidé sledovali příběh zrcadlově i z druhé strany promítacího plátna.

   Čadíci budou v Ústí promítat ve dnech 23. – 29. července.