image

Hry dětské olympiády jsou za dveřmi

07.06.2007
Primátor města Jan Kubata dnes na budově magistrátu vyvěsil olympijskou vlajku.

   Stalo se tak při příležitosti Her III. Olympiády dětí a mládeže ČR v Ústí nad Labem, které se v krajské metropoli uskuteční 19. – 24. června.

   Hry slavnostně zahájí olympijská vítězka Kateřina Neumannová. Zahajovací ceremoniál se uskuteční se v úterý 19. června 2007 od 19.00 hodin na Zimním stadionu v Ústí nad Labem.
   Národní hry dětí a mládeže budou zřejmě nejvýznamnější sportovní akcí v historii města. Zúčastní se jí 4500 reprezentantů všech krajů ČR. Věková hranice účastníků je limitována 15 lety. Mladí olympionici budou na ústeckých sportovištích soutěžit v 21 disciplínách. Sportovní program bude po dobu konání her každý den zakončen medailovým ceremoniálem na Lidickém náměstí, jehož součástí bude i široký doprovodný kulturní program.

   Hry jsou pořádány v úzké spolupráci s městem Ústí nad Labem, Českým olympijským výborem, Ústeckým krajem, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a dalšími institucemi.

   „Jsem velice rád, že Kateřina Neumannová přijala mé pozvání na zahájení her. Pro většinu účastníků je totiž sportovním i osobním vzorem. Přijede i stříbrný olympijský medailista Lukáš Bauer, který loni na Městském stadionu zahajoval krajskou dětskou olympiádu“, říká primátor města Jan Kubata.

   Pořadatelem Her III. Olympiády dětí a mládeže České republiky se stal na základě rozhodnutí výkonného výboru Českého olympijského výboru z října 2005 Ústecký kraj. Ten pověřil na základě výběrového řízení komplexní organizací her sportovní a marketingovou agenturu Sport Agency, s.r.o.

 

 

 

Hry dětské olympiády jsou za dveřmi