Gandalovič předal policejní motorky

Gandalovič předal policejní motorky
15.5.2006
Dva nové motocykly začne v nejbližší době využívat dopravní služba ústecké městské policie. Stroje dnes strážníkům slavnostně předal primátor města Petr Gandalovič.

     Motocykly o objemu 350 ccm byly zakoupeny za 160 tis. korun. Budou tvořit doprovod při čištění komunikací a strážníci je využijí rovněž k zajíždění do Povrlů a Dolních Zálezel. Motorka se narozdíl od automobilu dostane i do úzkých míst v zahrádkářských koloniích.

   Motocykly nejsou jedinou novinkou, se kterou městská policie na úseku dopravy přichází. Od letošního 1. července zákon strážníkům umožní zastavovat automobily. Zatímco pokuty za rychlou jízdu budou řešeny na místě, v případě zjištění alkoholu za volantem bude věc předána oddělení přestupků. „Městská policie bude od července zřejmě jako první v České republice používat tzv. stěry, což je zařízení na zjišťování drog v krvi. Využijeme to např. při kontrolách v okolí diskoték a jiných zábavních podniků“, říká Gandalovič.

    Mobilita městské policie se podstatně zvýší i na řece Labi. Už v průběhu června zahájíme provoz motorového člunu, jenž bude pokrývat rozsáhlý úsek řeky od Povrlů až po Dolní Zálezly. Strážníci již absolvovali potřebné plavební zkoušky, nyní čekáme na registraci člunu. „Můžeme kontrolovat rybáře, zda dodržují předpisy, nebo zda si někdo na břehu Labe neumývá auto. Člun také lépe obstará hlídkovou službu v rekreačních nebo zahrádkářských lokalitách u řeky. O povodních může dopravovat lidi i materiál do zcela odříznutých míst“, pokračuje Gandalovič.

   Město se před dvěma lety rozhodlo nespoléhat pouze na činnost státní dopravní policie. Postupně uvedlo do provozu dvě fabie s radarem na měření rychlosti, které každý den působí především na silnicích v blízkosti základních škol a na místech, jež doporučí jako problémová samotní občané. Součástí projektu Masarykova ulice – bezpečná ulice byla rovněž instalace pevného zařízení na měření rychlosti, které je od letošního jara v provozu i v ulici Klíšská. „Činnost ústecké městské policie na úseku měření rychlosti znamená nutnost vyřídit ročně 12 tisíc přestupků. Zavedení měření v Klíšské ulici zvýší tento počet možná až na 15 tisíc. K tomu je však zapotřebí přidat ještě přestupky za špatné parkování i případy, které nám posílá státní policie. Nedávno jsme proto posílili úsek přestupků v dopravě o další dva pracovníky“, uzavírá primátor.