image

Filmový festival má své vítěze

22.11.2007
Slavnostní vyhlášení s přehlídkou vítězných snímků MFF „Voda, moře, oceány“ se konalo včera v KD města Ústí nad Labem.

    Cenu primátora města Ústí nad Labem, kterou předával náměstek primátora Jan Řeřicha, získal snímek Johanes Koeck z Tyrolska.

   „Je skvělé, že tento zajímavý nápad organizátorů festivalu, skloubit zajímavé snímky zaměřené na svět pod hladinou s problematikou ochrany životního prostředí, našel azyl a útočiště právě v našem městě. Jak je patrno z letošního diváckého zájmu, obětavá a pečlivá práce organizátorů a jejich pomocníků z řad studentů se vyplatila a zúročila. Jsem velmi rád, že festival oslovil a zaujal především mladé publikum, kterému tematika snímků má jistě co říci,“  řekl náměstek primátora Jan Řeřicha.

 

 Johanes Koeck z Tyrolska přebírá od náměstka Jana Řeřichy cenu primátora města.

 

Motto

   Světový oceán pramení na vrcholcích hor i v hlubinách Země. Voda plyne v potocích a řekách, plní jezera. Svou, někdy až děsivou silou mění tvář krajiny na cestě do hlubokých pánví, kde vytváří největší životní prostor naší planety - moře a oceány. Kam až oči člověka, či jeho optické přístroje vesmírem kolem nás dohlédnou, nikde nenajdou planetu tak modrou, jako je ta naše. Země je už téměř čtyři miliardy let planetou vody. Planetou hlubokých a dosud stále nepoznaných  oceánů života...

 

Filmový festival má své vítěze