image

Do Globusu už vedou troleje

01.06.2004
K nákupům do hypermarketu Globus už mohou Ústečané jet z centra města trolejbusem. Nová ekologická linka č. 62 sem zamířila poprvé dnes po půl osmé ráno a nahradila tak dosavadní autobusovou linku č. 2.

   Trolejbus bude jezdit v pravidelném intervalu 20 minut v průběhu celého týdne, včetně dnů pracovního volna s posledním denním spojem v 19.39 hod. z Mírového náměstí. Poslední spoj opačným směrem pojede v 19.55 hod. Linka denně urazí celkem 344 km.

   Celou stavbu financovala společnost Globus k.s. a rozsah spojů byl stanoven za úzké spolupráce s vedením hypermarketu. Pokrývá bezmála celou jeho provozní dobu. Trolejbusová trať byla vystavěna v rekordně krátkém čase a dotkla se přímo okrajové části města Trmic s tím, že se otáčí do zpátečního směru na stávajícím kruhovém objezdu v blízkosti parkoviště hypermarketu. Na linku budou nasazena dvě vozidla, z nichž jedno bude oblečeno do celoplošné reklamy hypermarketu Globus. Rozsah stávající autobusové dopravy mimo linky č. 2, která se ruší, zůstává beze změny (linky č. 3,7,18).

Do Globusu už vedou troleje