image

Centrum města má nový obchodní dům

03.10.2003
Na Mírovém náměstí bylo dnes otevřeno nové obchodní centrum, které vzniklo propojením zrekonstruovaného historického domu a moderní novostavby s vnitřním atriem.

   Prodávat se bude oblečení, kosmetika, sportovní potřeby, hračky a další sortiment. Pražská firma Amadeus nešla jako investor cestou levného zboží, které známe z tržnic, a při pohledu na prodejní prostory je to zřetelně vidět.

   Objekt je koncipován jako soubor pasáží a galerií, oddělených prosklenými stěnami od prodejních prostor. Suterén a tři nadzemní podlaží jsou využity jako nájemní komerční plochy pro butikový prodej. Součástí obchodní části je také restaurace a kavárna. Ve čtvrtém patře jsou kanceláře a technické zázemí personálu a v pátém patře dva velkometrážní byty.

   Obchodní dům, jenž má být zatím obsazen zhruba ze 70 %, pojme až 48 prodejen. Celková komerční plocha je 3 600 metrů čtverečních. Uvnitř jsou osobní výtahy pro 13 osob, eskalátory i dětský koutek.

   “Centrum Ústí nad Labem se zejména vlivem supermarketů a vysokých nájmů částečně vylidnilo a nový obchodní dům může přispět k většímu pohybu lidí na ústřední městské ploše”, říká ústecký radní Mgr. Jan Kubata.

   Podle primátora Mgr. Petra Gandaloviče bude radnice nadále usilovat o oživení středu města, a to nejen rekonstrukcí Mírového náměstí, ale také vytvářením vhodných podmínek investorům. Na nezastavěných volných plochách kolem náměstí by měly v budoucnosti vyrůst další domy s obchodními i administrativními prostorami. “Sever je první vlaštovkou”, dodává primátor.

 

Centrum města má nový obchodní dům