Dětem

Děvčata a kluci, mladí přátelé, občané a návštěvníci našich stránek,

Ústí nad Labem není turistickou metropolí, ale městem, které je zasazeno do překrásné přírody Labského kaňonu a Českého středohoří. Je městem s bohatou historií na křižovatce cest, městem, kde si jistě každý z Vás může najít řadu zajímavých činností. K tomu slouží naše nabídka.

Ve městě pracují školská zařízení pro volný čas dětí a mládeže a nevládní neziskové organizace dětí a mládeže. Je jich několik desítek a nabízejí škálu zajímavých činností právě pro Vás.

Sportovně založení zájemci zde mají na výběr hodně sportů – od hokeje, kopané,  volejbalu, košíkové, plavání, gymnastiky, vodního póla, bojových umění, gymnas-tiky, atletiky, nohejbalu, hokejbalu, aerobiku až k těm měně tradičním např. k florbalu či jízdě na koních. Zajímavá je nabídka pěší a vodní turistiky.

Kulturních a výtvarných nabídek je v našem městě také celá řada. Tradici zde mají výtvarné kroužky a v posledních létech především keramika. Za ní nezaostávají hudební obory – hry na nástroje, sólový zpět a především sborový zpět, který má v Ústí nad Labem hluboké kořeny a vynikající výsledky.  Jsme i městem tance, takže tanečních kroužků je zde opravdu hodně. Zajímavý je jistě balet, nabídka činností z oboru dramatiky či herectví a řada dalších.

V oblasti nabídky zájmové činnosti jsou zde i technicky zaměřené aktivity. Např. modeláři – letečtí i železniční, kroužky počítačové, elektrotechniky a další.

Nepřeberné množství kurzů či kroužků je zaměřeno na různé jazyky – nejčastěji na angličtinu, němčinu a francouzštinu.

V Ústí nad Labem funguje i řada přírodovědných kroužků. Je tu mnoho mladých rybářů, chovatelů, ochránců přírody.

Kromě tradičních nabídek je zde řada zajímavých činností – např. Pět P, Ekologické kluby, nízkoprahové zařízení, klub deskových her, dětská televize, Ústecký dětský parlament a další.

Chcete-li poradit s nabídkou můžete navštívit Informační centrum mládeže v Ústí nad Labem, W. Churchilla 8.