Labská královnaAnimované pohádky

Labská královna

V rámci projektu Labská královna byla 12. 12. 2009 slavnostně uvedena premiéra animované pohádky Labská královna, která je již druhá v pořadí po pohádce Pekelný stroj na Větruši. Pohádka vzniká pod záštitou občanského sdružení UFFO v autorské dílně výtvarníka Michala Nováka a animátora Jiřího Vilímka. Scénář napsal Vladimír Salavec na námět stejnojmenné pohádky, která vychází z knížky regionálních pohádek. Pohádka je v prodeji na DVD v Informačním středisku města a ústeckých knihkupectvích.

Pekelný strojPekelný stroj na Větruši

První ústeckou animovanou pohádkou byla pohádka Pekelný stroj na Větruši, která vznikla v roce 2007 též rukou výtvarníka Michala Nováka. Tato 10 minutová pohádka byla vyrobena tradiční metodou animace. Každý pohyb postaviček byl tak zvlášť rozkreslen do jednotlivých fází. Nakreslené papírové ručičky a nožičky byly poskládány na animátorském stole pod sklo, vyfotit a tak vznikl 1 obraz, ze kterých pak vznikla celá pohádka.
Pohádka byla vydána na DVD s českým, německým a anglickým komentářem.  Česky vypráví pohádku herečka Jiřina Jirásková. DVD je k zakoupení v Informačním středisku města a ústeckých knihkupectvích.