Petr Balata stříbrný na mítinku v Chemnitz

6.1.2009

Athletic Club Ústí nad Labem otevřel sezónu 2009 účastí na jubilejním dvacátém ročníku halového mítinku v německém partnerském městě Chemnitz.

Moderní hala Forum přilákala silnou konkurenci německých atletů ze Saska, Bavorska, Durynska, Berlína a dalších oblastí. Nejlépe si vedl Petr Balata ve vrhu koulí dorostenců, když skončil druhý v novém osobním rekordu 13,74 m. Do finále sprintů na šedesát metrů se dokázali přes rozběhy prosadit v žákovských kategoriích Michael Poc a Jana Brabcová. Oba pak ve finále doběhli těsně pod stupni vítězů. Poc si zaběhl v rozběhu osobní rekord 7,81 s. Brabcová si zapsala solidní výkon 8,57 s. Smůlu měl David Benedikt v běhu na 60 m překážek. Přehnaná motivace způsobila zakolísání a pád na první překážce. Ve skoku do dálky si definitivně přišil nálepku smolaře dne, když byl výkonem 4,94 m prvním nepostupujícím do finále. V soutěži koulařek se každým pokusem zlepšovala Romana Mancová a nakonec skončila čtvrtá výkonem 8,28 m. Dan Vondráček běžel rozběh na 60 m v čase 7,92 s a 200 m za 26,29 s. Petra Zimová pak zaběhla 60 m za 8,89s. Vrcholem mítinku byl výkon německého reprezentanta Christiana Bluma na 60 m, když svou trať prolétl v čase 6,63 s a dostal se na úvod sezóny do čela světových tabulek.

Pro atlety AC Ústí to byl první závod po tříměsíční zimní přípravě. Hlavní část halové sezóny přijde až v druhé polovině února na mistrovství ČR a krajských přeborech.