Evropský týden mobility 2017

 

Informace o proběhlém ročníku 2017

 

Město Ústí nad Labem se stejně jako v uplynulých letech zapojilo k dnes již tradiční celoevropské akci Evropský týden mobility, která probíhá ve dnech 16. – 22. září. V letošním roce nese kampaň téma "Čistá, sdílená a inteligentní mobilita" s heslem "Sdílením vpřed".

Zdravé město Ústí nad Labem ve spolupráci s mnoha významnými místními partnery připravilo několik zajímavých akcí, určených jak pro děti, tak pro dospělé. Smyslem této osvětové kampaně je upozornit jak na možnosti využívání udržitelných způsobů dopravy, které nezatěžují životní prostředí a kvalitu života ve městě tolik jako doprava automobilová, tak na bezpečnost účastníku silničního provozu.

V letošním ročníku se ve spolupráci s DÚK podařilo vyjednat v rámci Dne bez aut 22. 9. den dopravy v MHD ZDARMA (půjde o jednorázovou akci na bezplatnou přepravu osob a zavazadel v rámci městské hromadné dopravy v tarifní zóně 101 Ústí nad Labem).

Připraveny jsou dále např. turistické a cyklistické výlety, oblíbené komentované procházky městem, ve spolupráci s MP bezpečnostní akce nebo pro školáky ukázky dovedností jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, dny zdraví, nově Parky v pohybu, semináře, branný den pro veřejnost nebo akce Auta nechte doma, jeďte MHD. I pro letošní sezónu je k dispozici cyklobus zdarma, který tentokrát bezpečně přepraví cyklisty na Labskou stezku a zpět na Severní Terasu.

Akce se koná pod záštitou náměstka primátorky města Ústí nad Labem MUDr. Jiřího Madara.

Více informací k akcím