Dny EHD 2007

Dny evropského dědictví 2007 v Ústí nad Labem

Letošní 11. ročník akce Dny evropského dědictví v Ústí nad Labem proběhne o víkendech 8. – 9. 9. a 15. – 16. 9. 2007.

Objekty zapojené do letošního ročníku akce

  • Vodní elektrárna Střekov (vstup z ul. Pražská)
    8. – 9. 9. 2007 8.00 – 16.00 hod.
    S průvodcem (skupiny minimálně po 10 lidech)
  • Zámek Trmice
    9. a 16. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
    Doprovodný program:
    9. a 16. 9. 2007 - Zahradní železnice
  • Palácová vila Hanse Weinmanna (SVK, W. Churchilla 3, ÚL)
    8. - 9. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
    S průvodcem – každou celou hodinu (poslední prohlídka v 16.00)
    Doprovodný program:
    29. 8. – 2. 10. 2007
    „Od Alejní po Churchillovou ulici“ – z historie jedné ústecké ulice – výstava
    5. 9. 2007 od 17.00 hod.  „Ignaz Petschek“ – beseda – přednáší Martin Krsek
    6. 9. 2007 od 17.00 hod.
    „Osudy domů a obyvatel Churchillovy ulice“ – beseda – přednáší Aleš Brožek
    12. 9. 2007 od 17.00 hod.
    „Firma Jiří Schicht a její vliv na obce pod Střekovem“ – beseda – přednáší Iva Kolářová
  • Rodinná vila Carla Hermanna Wolfruma (SVK, Velká Hradební 49, ÚL)
    8. – 9. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
    S průvodcem – každou celou hodinu (poslední prohlídka v 16.00)
    Doprovodný program:
    29. 8. – 2. 10. 2007 -  „Johann Schicht a jeho blízcí“ – výstava
  • Palácová vila Carla Friedricha Wolfruma (ČRo Sever , Na Schodech 10, ÚL)
    8. - 9. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
    S průvodcem – každou celou hodinu
    Doprovodný program:
    8. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod. -  „Dny otevřených dveří“ – živě ve studiu uvidíte a uslyšíte: MUDr. Radima Uzla, Petra Slavíka, Vladimíra Čecha, Martina Maxu a Václava Faltuse
    9. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod. – „Dny otevřených dveří“ – živě ve studiu uvidíte a uslyšíte: Marthu a Tenu Elefteriadu, Ivanku Devátou, Jiřího Krytináře a Petra Novotného
    8. – 9. 9. 2007 – „Afrika očima fotografa“ – výstava fotografií Petra Slavíka
    8. – 9. 9. 2007 – „Vyfoťte se v ZOO“ – výstava soutěžních fotografií
  • Muzeum lidové architektury Zubrnice
    8. – 9. 9. a 15. – 16. 9. 2007 9.00 - 18.00 hod. (vstupné)
    Doprovodný program:
    8. – 9. 9.  a 15. – 16. 9. 2007 - „Stará řemesla“ – ukázky tkaní na tkalcovském stavu, drhnutí, lámání a vochlování lnu, předení
  • Severočeské divadlo opery a baletu v Ústí n. L.
    9. 9. 2007 a 16. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
    S průvodcem – každou celou hodinu (poslední prohlídka v 15.00)
  • Kostel apoštola Pavla („Červený kostel“)
    8. – 9. 9. a 15. – 16. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
  • Kostel sv. Václava, Valtířov
    15. – 16. 9. 2007  10.00 – 16.00 hod.
  • Kostel sv. Jakuba Většího, Svádov
    15. – 16. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
  • Kostel sv. Floriana, Krásné Březno
    8. – 9. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
  • Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem („se šikmou věží“)
    8. 9. a 15. 9. 2007 10.00 – 17.00 hod.
    9. 9. a 16. 9. 2007 14.00 – 17.00 hod.
    Doprovodný program:
    8.9., 9. 9.,15. 9. a 16. 9. 2007 od 16.00 – „Koncerty varhanní hudby“
  • Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Církvicích
    15. – 16. 9. 2007
    10.00 – 16.00 hod. (vstupné dobrovolné)
    Doprovodný program:
    8. 9. 2007 od 16.00 hod.
    - „Církvický hudební festival“ – I Musici Della Serenissima - studenti Konzervatoře Bededetto Marcello v Benátkách, program Hudba italského baroka
    9. 9. 2007 od 16.00 hod.
    - „Církvický hudební festival“ – Zoya Tuchmanova (piano)
    12. 9. 2007 od 16.00 hod.
    - „Církvický hudební festival“ – studenti Konzervatoře v Teplicích
    15.9.2007 od 16.00 hod.
    - „Církvický hudební festival“ – I Musici Della Serenissima - studenti Konzervatoře Bededetto Marcello v Benátkách, program Hudba z  Benátek
    Koncerty se konají ve spolupráci s Italskou hudební akademií.
    ZMĚNA! začátek koncertů vždy v 18.00 hod.
  • Palácová vila Ignaze Petschka (Obřadní síň, W. Churchilla 4, ÚL)
    8. – 9. 9. a 15. – 16. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
  • Správní budova Výzkumného ústavu anorganické chemie (Revoluční 84, ÚL)
    15. – 16. 9. 2007  10.00 – 16.00 hod.
  • Městské lázně v Ústí nad Labem (Panská 23, ÚL)
    8. – 9. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
  • Větruše
    8. – 9. 9. a 15. – 16. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod. (každou lichou hodinu výklad průvodce)
    Doprovodný program:
    16. 9. 07 od 14.00 - šerm, tanec, soutěže a řemesla
  • Státní zámek Velké Březno + Exkurzní trasa pivovarem Velké Březno
    8. – 9. 9. 2007  9.00 – 17.00 hod. (zámek: vstupné, pivovar: zdarma)
    Doprovodný program:
    8. – 9. 9. 2007 9.00 – 17.00 hod. každou celou hodinu  „Oživený zámek“ – práce a řemesla, bez nichž by se provoz žádného zámku neobešel – kovář, lovčí, švadlena, kuchařka, kamnář, sklenář, cukrářka, hudebníci, kočí atd.
  • Kostel sv. Vojtěcha
    8. – 9. 9. 2007 a 15. – 16. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
    Doprovodný program:
    3. – 21. 9. 2007
    - „Naše stopy“ – výstava obrazů a plastik k 10. výročí založení výtvarné skupiny Rolous
  • Zdymadla na Střekově (vstup z ulice Litoměřická)
    8. – 9. 9. a 15. – 16. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
    S průvodcem – každou sudou hodinu
  • Hrad Střekov
    8. – 9. 9  a 15. – 16. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod. (vstupné)
  • Správní budova Spolchemie
    15. – 16. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.
  • Zoologická zahrada v Ústí nad Labem
    8. – 9. 9. a 15. – 16. 9. 2007 8.00 – 18.00 (vstupné)
  • Palácová vila Franze Petschka (ČŠI, W. Churchilla 6, ÚL)
    15. – 16. 9. 2007 10.00 – 16.00 hod.

Další informace

Archiv