Mezinárodního drážďanského dialogu se zúčastnila i primátorka města Ústí nad Labem

Drážďanského dialogu, který se zabýval výzvami, jež před evropskými městy stojí, se účastnili například primátor španělského San Sebastianu, primátor nizozemského města 's-Hertogenbosch, primátor belgického Mechelenu, primátor Gentu, který je zároveň předsedou sdružení evropských měst (Eurocities) a řada dalších hostů (včetně prezidenta Evropského výboru pro regiony). Na drážďanském dialogu se probírala témata demokracie, sociální soudržnosti, role kultury či výzvy, kterou přináší digitalizace.
„Já osobně jsem si s sebou do každodenní práce vzal mnoho nových impulzů a nápadů a jsem přesvědčen, že se díky výměně názorů a strategií řešení od sebe můžeme mnohému učit. Těším se na další spolupráci mezi našimi městy a doufám, že k ní opět brzy budeme mít příležitost,“ napsal v dopise, kterým Věře Nechybové, primátorce Ústí nad Labem poděkoval za účast, Dirk Hilbert.