Nejlepším sportovcem Ústecka plavec Bartůněk

26.1.2011
Plavec ústecké Chemičky Petr Bartůněk byl včera večer v Národním domě v Ústí nad Labem vyhlášen nejlepším sportovcem okresu.

Prestižní anketu „Nejúspěšnější sportovec Ústecka 2010" slavnostně zahájila náměstkyně primátora Helena Kubcová, která zároveň předala cenu nejlepšímu sportovci v kategorii jednotlivec. „Vždy jsem tuto anketu sledovala jako divák, letos poprvé jsem v roli zástupce města. Chci vytvořit pro naše sportovce takové podmínky, aby v tomto roce dosáhli ještě větších úspěchů".

Petr Bartůněk se stal letním vítězem MČR na 50, 100 i 200 metrů prsa. Dále vítězem zimního MČR na 50 a 100 metrů prsa, byl účastníkem mistrovství Evropy v Budapešti, obsadil desáté místo v závodě na 50 metrů prsa na mistrovství Evropy v Eindhovenu.

V kategorii „kolektiv mládeže" si prvenství odneslo ACJ Ivany Mrňákové, v kategorii „jednotlivci mládež" byl nejúspěšnější karatista Jaroslav Hodina, nejúspěšnějším „handicapovaným sportovcem" se stal Aleš Blažek a v kategorii „kolektiv dospělých" cenu převzal FK Ústí za nečekaný postup do nejvyšší české soutěže.