Cyklisté se u Milady zapotili

2.6.2008
První ročník Cyklozávodu Milada proběhl o víkendu za účasti téměř dvou stovek soutěžících včetně dětí v Roudníkách na Chabařovicku.

Sportovní svátek zažili v sobotu za velmi teplého počasí příznivci MTB a týmy malých a velkých cyklistů. Premiérový cyklozávod v areálu jezera Milada se uskutečnil za velkého zájmu diváků i soutěžících. Ti byli rozděleni do několika kategorií, pro každou zvlášť byly připraveny speciální trati. Na nejmladší kategorii dětí do 6 let čekala dvě kola kolem fotbalového hřiště v Roudníkách, děti od 6 do 12 let musely zdolat dvoukilometrovou trasu, na společný tým dospělého s dítětem čekal jeden okruh v délce 11,23 km s převýšením 177 metrů nad jezerem Milada a kategorie jednotlivců musela tento jedenáctikilometrový okruh zdolat hned třikrát za sebou.

„Hlavním cílem tohoto závodu byla vedle sportovního zážitku soutěžících především propagace vznikající turisticko-relaxační oblasti kolem jezera Milada. Myslím, že se obojí vydařilo,“ řekl předseda DSO Jezero Milada a náměstek primátora Jan Řeřicha. Vedle něj se akce zúčastnili i starosta Chabařovic Jiří Záhořík a starostka Trmic Jana Oubrechtová.

Vítězem mezi muži i celkovým vítězem prvního ročníku závodu se stal Marek Bušek z Libochovic. Mezi ženami byla nejrychlejší ústecká Monika Čvančarová, v juniorech Martin Blaschke z Factor Bike Teamu a z týmů dospělých s dětmi vyhráli otec Martin Stránský z Chlumce se syny Vojtou a Vítkem. Podrobné výsledky jsou zveřejněny na webu DSO, viz www.jezeromilada.cz.

Závod uspořádal Dobrovolný svazek obcí (DSO) Jezero Milada a SK Cyklotour Ústí nad Labem. O příjemnou atmosféru se postarala ústecká kapela Kliďánko. Na soutěžící čekaly upomínkové předměty, spousta věcných cen pro cyklistiku, poukázky na nákup či slevy v Hervisu a hlavní cenou tomboly byl víkend pro 2 osoby v Pensionu U Horáčků v Homoli u Panny.

„Chtěli bychom poděkovat SK Cyklotour Ústí za přípravu tratě a prostoru závodiště, Darku Benešovi z Top Ten Factor Bike Team Teplice za zpracování výsledků, VOŠ zdravotnické a SŠ zdravotnické Ústí nad Labem za zdravotnickou péči na trati i na závodišti a občanskému sdružení Obce Roudníky za výpomoc s organizací. Velice příjemně nás překvapila hojná účast v kategorii týmů, které tvořili dospěláci s dětmi do 12 let. Na start se postavilo 26 dvojic. Tento počet je o to zajímavější, že ukazuje zájem rodičů vypěstovat ve svých dětech vztah ke sportu a k prostředí, kde žijí,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů akce Sven Czastka z ústeckého magistrátu.

Dobrovolný svazek obcí Jezero Milada byl založen 10. ledna 2006. Účelem založení bylo spolupracovat na společném rozvíjení rekultivované oblasti jezera pro rekreační a sociálně přínosné aktivity, společná propagace jezera a členských obcí a činnosti směřující k ochraně přírody. Členy DSO Jezero Milada jsou města Ústí nad Labem, Chabařovice a Trmice a obce Řehlovice a Modlany.

Závod dospělých s dětmi právě odstartoval předseda SDO Jezero Milada
a náměstek primátora Jan Řeřicha.

Nejmladší kategorie dětí do 6 let čeká na startovní čáře.

Nejmladší děti soupeří o své první chvilky slávy. Před nimi jel vodící předjezdec.

V kategorii dospělých jednotlivců odstartovalo 157 závodníků.

Přes náročnou trať s převýšením nechyběla mnoha účastníkům závodu dobrá nálada.

V popředí junior Lukáš Žemlička přijel se svými kamarády z Velkého Března.

Závod ve velkém vedru dokončili za 1:35:11 i Ústečané Václav Vraný, Čestmír Rada
a Vlastimil Sloup v kategorii seniorů nad 70 let. Obdivuhodný výkon!

Vítězství v kategorii nejmladších putovalo do Teplic. Ceny předala starostka Trmic